خرید انواع اورینگ متری مدار باز

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. مقالات
  4. chevron_left
  5. خرید انواع اورینگ متری مدار باز

خرید انواع اورینگ متری مدار باز  همانند یک اورینگ معمولی می‌باشد ، اما اورینگ معمولی تفاوت‌هایی با اورینگ متری دارد. در واقع اورینگ‌ها برای آب بندی کردن در سیالات استفاده می‌شوند. اورینگ‌ها انواع مختلفی دارند که یکی از نوع اورینگ‌ها، اورینگ متری می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد اورینگ متری صحبت کنیم و مطالبی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم.

خرید انواع اورینگ متری مدار باز

اورینگ متری چیست؟

همانطور که گفته شد ، اورینگ متری مثل اورینگ معمولی می‌باشد اما با اورینگ معمولی تفاوت دارند ، تفاوت این دو در این است که اورینگ متری را می‌توان با اندازه‌ای که نیاز دارید برش بزنید و در محل مورد نظر جهت آب بندی کردن استفاده کنید ، اما اورینگ معمولی قابل برش زدن نیست. برای آب بندی کردن باید اورینگ مناسب را با اندازه‌ی مورد نظر خود تهیه کنید و آن را برش بزنید و به دوطرف بچسبانید.

اورینگ مدار باز چیست ؟

در جایی که برای آب بندی (سیل) قطعه ای که سایز بیرونی آن به گونه ای افزایش یابد که دیگر برای اورینگ های معمولی (یا مدار بسته) متعارف نباشد و یا سایز مورد نظر در دسترس نباشد.

به طور کلی با توجه به طبیعت ، ساختار و نیاز قطعه توجیح اقتصادی نداشته باشد. می توان از اورینگ متری (یا به طور جامع تر از اب بند های متری) در قطعه های ساکن استفاده نمود.

مزایای اورینگ های متری

شکل هندسی ساده
قابل استفاده در سطح مقطع های گرد،چهارگوش و یا سه گوش
نصب آسان ، حمل و نقل آسان ، روش تولید آسان ، امکان استفاده در انواع طراحی های استاتیکی با سایز های مختلف و اقتصادی بودن آن

برای تولید اورینگ مدار باز ، بررسی هایی جهت یافتن فرمولاسیون آن مناسب با شرایط کاری و محیطی محصول درخواستی ، صورت می گیرد. سپس طی کردن مراحل اولیه ی تولید ، اورینگ مدار باز از اکسترودر خارج شده و در مرحله ی بعد وارد دیگ های بخار میشود.

چنانچه دما و فشار استاندارد باشد ، الاستومر های دو طرف اورینگ اتصالات عرضی مناسب تری را شکل میدهند و همجوشی در نقطه ی اتصال با کمترین تمرکز تنش همراه می شود. نقطه ی اتصال دچار تنش اضافی و گسیل می شود و یا میتوان دو سر آن را با چسب و حلال پرایمر به صورت مدار بسته در می آید.

خرید انواع اورینگ متری مدار باز

  • مکانیسم تولید:

پس از بررسی و انتخاب فرمولاسیون مناسب با شرایط کاری و محیطی اورینگ متری درخواستی و سپس طی کردن مراحل اولیه ی تولید ، اورینگ مدار باز از اکسترودر خارج شده و در مرحله ی بعد وارد دیگ های بخار میشود.

در نهایت برای پیوند دو سر اورینگ پس از کنترل کیفیت و اطمینان از سالم و یکنواختی محصول میتوان آن را داخل دستگاه قرارداد. در صورتی که توسط یک اپراتور با تجربه به ساختار اورینگ در دما و فشار استاندارد در داخل دستگاه قرار گیرد.

الاستومر های دو طرف اورینگ اتصالات عرضی مناسب تری را شکل میدهند. و همجوشی در نقطه ی اتصال با کمترین تمرکز تنش همراه میشود.

در غیر اینصورت براساس قانون اساسی بلیز پاسکال نیرو در تمام جهات پخش نمیشود. نقطه ی اتصال دچار تنش اضافی و گسیل می شود و یا میتوان دو سر آن را با چسب و حلال پرایمر به صورت مدار بسته در می آید.

 

 

 

 

خرید انواع اورینگ متری مدار باز

مقالات
فهرست
واتساپ شرکت مهران پلیمر
ارسال از طریق WhatsApp