تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. خرید اورینگ
  4. chevron_left
  5. تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران ،اورینگ (o-ring) که با عنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز شناخته می‌شود، یک واشر مکانیکی یا یک حلقه الاستومری با سطح مقطع گرد (o شکل) است

که به گونه‌ای طراحی گردیده که در یک شیار قرار گرفته و در حین مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده می‌شود و باعث درزگیری و آب‌بندی در مرز اتصال می‌شود. گرد بودن مقطع این رینگ باعث تحمل فشار و مقاومت در دماهای بالا و پایین می‌شود.

تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

ساخت اورینگ

اورینگ‌ها می‌توانند از طریق اکستروژن، قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری پرسی، یا قالب‌گیری انتقالی تولید شوند. اورینگ‌ها در اندازه‌های مختلف و به صورت استانداردهای متریک و اینچی در دسترس هستند

که اندازه‌ها بر حسب قطر داخلی و قطر سطح مقطع (ضخامت) مشخص می‌شوند. البته در ایالات متحده و انگلستان استاندارد اورینگ کمی متفاوت و برحسب اینچ و در ایران بر حسب میلی‌متر است.

اورینگ‌ ها بر چه اساسی انتخاب می‌ شوند؟

انتخاب اورینگ‌ها براساس سازگاری شیمیایی، دمای کاربردی، فشار آب‌بندی، الزامات روغن‌کاری، طول‌سنج، اندازه و هزینه انجام می‌شود.

اورینگ‌های لاستیکی (Rubber O-rings) رینگ‌هایی لاستیکی با سطح مقطعی دایره‌ای شکل هستند که به عنوان سیل متحرک و ثابت برای آب‌بندی ماشین‌آلات صنعتی مورد استقاده قرار می‌گیرند

طبق آزمایشات صورت گرفته اورینگ‌ها قادرند تا فشار وارده psi5000 (35 مگاپاسکال) را تحمل کنند.

کاربرد اورینگ لاستیکی چیست؟

اورینگ‌ها ممکن است در کاربردهای استاتیک (شامل آب‌بندی و جلوگیری از نشت سیالات یا بنزین، هوا، گاز و …) یا دینامیک (شامل شفت‌های روتاری پمپ و پیستون‌های هیدرولیک سیلندر) در جایی که حرکت نسبی بین قطعات و اورینگ وجود دارد

بسیاری از بخش‌ها مانند حوزه‌های هیدرولیک، پنوماتیک، کاربردهای خلاء، صنعت اتصالات، صنعت خودرو و در مهندسی گیاه و مکانیک مورد استفاده قرار گیرند.

انواع ماشین‌آلات صنعتی
صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها
مصارف آب و فاضلاب، آبرسانی
صنعت خودرو و تولید لوازم خانگی
کارخانجات سیمان

عملکرد اورینگ‌ ها به چه شکلی است؟

اورینگ‌ها به طورکلی یا جهت جلوگیری از نشتی مواد (با قرار گرفتن بین دو سطح فلزی یا غیر‌فلزی) یا جهت گرفتن لقی بین دو سطح و یا به عنوان فاصله انداز (spacer) بین دو قطعه صنعتی یا غیرصنعتی عمل می‌کنند.

تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

عملکرد آب‌بندی اورینگ‌ها با تغییر شکل سطح مقطع هنگام جای‌گذاری و فشرده‌سازی در محفظه مربوطه حاصل می‌شود. اورینگ می‌تواند به صورت شعاعی یا محوری در فضای نصب آن فشرده شود.

تحمل دمایی اورینگ 

اورینگ ها با متریال های مختلف دارای تحمل دمایی متفاوتی هستند. با توجه به نوع سیال مورد استفاده و محل نشیمنگاه اورینگ و کاربرد اورینگ مورد نظر، باید از اورینگ های مختلف با تحمل درجه دمایی متفاوتی استفاده نمود.

در صورتی که دمای کاری خیلی بالایی مورد نیاز نباشد میتوان از متریال NBR یا BUNA-N استفاده نمود ولی در صورتی که دمای کاری بالا باشد ناچارا باید از اورینگ هایی با متریال وایتون (Viton) استفاده نمود

که قیمت آن نسبت به متریال NBR خیلی بیشتر می باشد. البته باید توجه داشت که متریال مورد استفاده نسبت به سیالی که اورینگ با آن در ارتباط هست مقاومت شیمیایی مناسبی داشته باشد.

جهت مشاوره مهندسی رایگان در مورد انتخاب اورینگ مناسب با توجه به دمای کاری صنعت مورد استفاده شما می توانید از قسمت تماس با ما، با کارشناسان زبده اورینگ مهران پلیمر تماس حاصل فرمایید.

متریال اورینگ ها

از آن‌جا که اورینگ ها ممکن است در معرض دماهای بالا یا پایین، حمله شیمیایی، لرزش، سایش و حرکت و تکان سریع قرار گیرند؛ بنابراین متریال اورینگ‌ها از نوع جامد جوش داده شده

و طیف گسترده‌ای از الاستومرها انتخاب می‌گردد تا دربرابر مایعات و گازها و سایر عوامل و ناملایمات محیطی مقاوم و غیرقابل‌نفوذ یا به عبارتی نشت‌ناپذیر گردند.

اورینگ‌ها بسته به شرایط کارکرد می‌توانند از جنس لاستیک‌های طبیعی و مصنوعی Nbr ,Sb ,Nr ,Epdm ,silicon ,Viton ,pbr و… یا از جنس خانواده ترموپلاست‌ها انتخاب شوند.

تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

برای خرید انواع اورینگ عمده با کیفیت و تشخیص جنس و همچنین با توجه به محیط قراری گیری اورینگ که انتخابی صحیح داشته باشید، با واحد فروش  شرکت مهران پلیمر لاوین با شماره 021-66072417 تماس بگیرید.

مهران پلیمر با داشتن فعالیت بیش از دو دهه، و داشتن به روز ترین دستگاه ها، بهترین قیمت و کیفیت را به شما مشتریان گرامی عرضه می نمایید.

 

 

تلفن تماس اورینگ فروشی در تهران

خرید اورینگ, مقالات
فهرست
واتساپ شرکت مهران پلیمر
ارسال از طریق WhatsApp
Call Now Buttonتماس فوری